top of page

Ārtelpu darbnīca

Baltic Analog Lab pagalms

Lielformāta fotogrāfija

5-6 jūnijs, 2021

ar Armandu Andži

all-events-black-03.png

Baltic Analog Lab ar prieku paziņo darbnīcu atsākšanos klātienē, BAL pagalmā – divu dienu ārtelpu darbnīca lielformāta fotogrāfijas apgūšanai ar  Armandu Andži (BAL), kurā būs iespējams apgūt divas lielformāta fotogrāfijas tehnikas - sudraba želantīna sausās plates un papīra fotogrāfiju.


Sudraba želatīna sausās plates ir 19.gs. foto tehnika, kas atšķirībā no slapjajām platēm, deva iespēju plati uzglabāt un eksponēt ilgākā laika posmā, arī tās jūtība ir augstāka kā slapjajām platēm. Armands Andže ar šo tehniku nodarbojas jau vairākus gadus, pats izgatavojot sudraba emulsijas plates. Darbnīcā viņš pastāstīs par šādas emulsijas un plates izgatavošanu, kā arī studentiem būs iespēja šādu plati izgatavot un eksponēt pašiem.


Daudz fleksiblāka un vienkāršāka ir lielformāta fotogrāfija, izmantojot foto papīru, uz kura var eksponēt attēlu un tālāk to attīstīt gan kā negatīvu, gan pozitīvu.


Programmā:

- Ievads lielformāta fotogrāfijā
- Fotogrāfiju uzņemšana
- Negatīvais un pozitīvais fotogrāfijas process
- Ievads sudraba želantīna emulsijas pagatavošanā
- Emulsijas uzklāšana uz stikla platēm
- Attēlu uzņemšana
- Plašu attīstīšana un kontaktprintēšana laboratorijā

Armands Andže ir Baltic Analog Lab biedrs kopš 2018. gada. Ar analogo fotogrāfiju nodarbojas jau 12 gadus un ir pašmācības ceļā atkodis vairākas senas analogās fotogrāfijas tehnikas. Mācījies fotogrāfiju Kultūras koledžā, taču šobrīd mācās Latvijas Mākslas akadēmijas stikla dizaina nodaļā.

Dalībnieku skaits ierobežots - 10 cilvēki
Pieteikties darbnīcai var sūtot epastu uz: balticanaloglab@gmail.com
Dalības maksa: 50 EUR


Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

purple-arrow-06.png
purple-arrow-05.png
bottom of page