top of page

Darbnīca

Baltic Analog Lab

16mm Chromaflex

11 un 12 novembrī, 2017

ar Ričardu Tuiju un Diannu Bariju

all-events-black-03.png

Baltic Analog Lab viesosies Ričards Tuijs (Richard Tuohy) un Dianna Barija (Dianna Barrie) no Austrālijas, Melnburnas, lai pasniegtu divu dienu radošo darbnīcu, kuras laikā tiks apgūts viņu pašu izveidotais "cromaflex" process.

"Cromaflex" ir jauna fotoķīmiska tehnika, kas ļauj kombinēt dažādus attēla attīstīšanas veidus uz vienas filmas. Turklāt šīs izvēles var tikt izdarītas pilnā apgaismojumā. Šī tehnika ļauj radīt gan krāsainu pozitīvu, gan krāsainu negatīvu, gan melnbaltu attēlu vienas lentes un arī atsevišķa kadra ietvaros. Un, tā kā darbs ar krāsām šajā gadījumā notiek gaismā, ir iespējams vērot krāsu ķīmiju veicam savus brīnumdarbus mūsu acu priekšā! Šī darbnīca dos vajadzīgās zināšanas un pārliecību, lai D.I.Y. garā ar krāsu filmu un ķīmiju darītu visu, ienāk prātā.

11. novembrī
Filmēsim uz 16mm krāsu kopijas filmas, attīstīsim to līdz "cromaflex" procesa pirmajai fāzei, aptversim teoriju un sāksim spēlēties ar attēliem.

12. novembrī
Pievērsīsimies "cromaflex" procesa galvenajam posmam, liekot līmlenti un citus ķīmiju neuzņemošus materiālus uz sagatavotajām filmām un pēc izvēles attīstot tos "cromaflex" tehnikā.

Ričards Tuijs un Dianna Barija vada Austrālijas vienīgo super8 filmu laboratoriju „nanolab”, kur sastopas roku darbs un industriālās kino tehnoloģijas. Abi ir līdzdibinātāji un biedri arī Melburnas analogā kino mākslinieku kolektīvā Artist Film Workshop. Ričards un Dianna veido filmas gan kopīgi, gan individuāli, taču abos gadījumos tās lielākoties sakņojas „pašdarinātā” kino tradīcijā, priekšplānā izvirzot interesi par filmas struktūru un formālajiem aspektiem. Autoru darbi ir rādīti festivālos un atsevišķās programmās Austrālijā, Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā. Būdami pašdarinātā kino doto iespēju atbalstītāji, viņi daudz laika pavada, lai dalītos ar savām zināšanām dažādās meistardarbnīcās gan Austrālijā, gan citur pasaulē. 

Darbnīca notiks angļu valodā.
Dalības maksa par abām dienām - 40 eiro (ar priekšapmaksu).
Pieteikšanās pa e-pastu experimentalfilmriga@gmail.com (kur arī tālāka informācija).
Dalībnieku skaits ir ierobežots līdz 8 cilvēkiem.

Iepriekšēja fotoķīmiska pieredze nav nepieciešama - kas pirmie piesakās, tie piedalās!

purple-arrow-06.png
purple-arrow-05.png
bottom of page