top of page
BALPerformance6©Terekas.jpg

Film Screening 2

Event 1

Cēsis

8.-13. augusts, 2022

No 8. līdz 14. augustam Ruckas mākslas rezidencē notiks biedrības Baltic Analog Lab organizētā SPECTRAL/BAL Vasaras skola, kas veltīta paplašinātā kino (expanded cinema) mākslas praksei. Tajā pulcēsies mākslinieki no visas pasaules, nedēļu ilgā radošā procesā radot performatīvus audiovizuālus darbus, kas tiks prezentēti 13. augustā Cīrulīšu dabas takā pie Spoguļu klintīm, savukārt ceturtdien 11. augustā Cēsu koncertzāles kinoteātrī Kino Cēsis ar piecām performancēm uzstāsies mākslinieki no ASV, Spānijas, Francijas un Austrijas.

Šogad vasaras skola notiek projekta SPECTRAL ietvaros, kas vieno sešas Eiropas analogā kino laboratorijas - WORM.Filmwerkplaats (Roterdama), Mire (Nante), Baltic Analog Lab (Rīga), LaborBerlin (Berlīne) Crater Lab (Barselona), Laia (Porto) - kuru biedri līdzdarbosies, pasniedzot dažādas ar paplašināto kino saistītas darbnīcas. Skolā piedalīsies 40 dalībnieki no Francijas, Argentīnas, Indijas, ASV, Čīles, Austrijas, Vācijas, Nīderlandes, Portugāles, Kanādas, Horvātijas, Brazīlijas, Meksikas, Spānijas u.c., pārstāvot 20 analogā kino laboratorijas.

Nedēļas garumā dalībnieki pievērsīsies Cēsu novadā esošajām Gaujas Nacionālā parka dabas vērtībām – Gaujas senlejai, klinšu iežiem, ūdeņiem un teritorijā esošajiem augiem, par kuriem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas ģeologu, biologu un dabas pētnieku vadībā. Vēlāk dalībnieki dalīsies divās komandās, no kurām viena radīs fotoķīmiskus un kinētiskus darbus, izmantojot rotējošus ārējos slēģus, savukārt otra komanda pievērsīsies skaņu ierakstīšanas un atskaņošanas tehnikām, kā arī to manuālai radīšanai uz 16mm filmas lentes, izmantojot optisko skaņuceliņu un kino projektoru.

Pasākumu finansē Radošā Eiropa un Valsts Kultūrkapitāla Fonds

Programma

8. augusts, 22:00 Mākslas telpa Mala

"Atmiņas un analoģijas" audio-vizuāla performance ar mūziķu apvienību Bērnurīts un Baltic Analog Lab

11. augusts, 20:00 Kino Cēsis


Sara Sowell (ASV)
Éloïse Baille (Francija)

Bernhard Rasinger (Austrija)
Natalia Salazar (Spānija)
Luis Macias (Spānija)
 

13. augusts, 21:00 Cīrulīšu dabas taka

SPECTRAL vasaras skolas dalībnieku nobeiguma performances kopā ar darbnīcu pasniedzējiem Esther Urlus (Filmwerkplaats/NL), Luis Macias (Crater Lab/ES), Juan Gonzalez Monroy, Ivan Kiss (LaborBerlin/DE), Maksims Šenteļevs (LV), Aurélie Percevault (Mire/FR)

bottom of page