top of page

Performance Night

7. septembris, 2018, Latvija

Dzejas Frekvence

Kaņepes Kultūras Centrs

Baltic Analog Lab biedri

all-events-black-03.png

[For English scroll below]

Divu dienu radošā darbnīca ar Francijā dzīvojošo filmdari Tomašu Burlinu pieskarsies 16mm krāsu filmas principiem caur teorētisku un praktisku pieeju. Tiks apspriestas gaismas, uztveres un krāsu filmas īpašības – kā negatīvās, tā apgrieztās un pozitīvās filmas.

Darbnīcā tiks izvērsta šo filmu specifika, pievēršoties tam kā šīs filmas reaģē uz dažādiem gaismas apstākļiem, kā tās izmantot pareizi un nepareizi, kā pašrocīgā un vienkāršā veidā veikt t.s. cross procesu krāsu negatīva un apgrieztajām filmām.


Programmā:

- Iepazīšanās ar krāsu filmu un tās fizikālām un ķīmiskām īpašībām
- Filmu paraugdemonstrācija
- Iepazīšanās ar krāsu ķīmiju un tās veidiem
- Filmēšana ar 16mm kino kameru
- 16mm projekcija

Tomaž Burlin ir vairāku dokumentālo un eksperimentālo filmu autors un speciālists no Parīzes, kur viņš ir ilggadīgs mākslinieku vadītu, divu no Eiropā senāko neatkarīgo kino laboratoriju L’Etna un L'Abominable biedrs. Ar savām filmām piedalās vairākos starptautiskos kino festivālos, savukārt ikdienā pasniedz radošās kino darbnīcas interesentiem un aktīvi darbojas abās kino laboratorijās.


Dalībnieku skaits ierobežots - 10 cilvēki
Pieteikšanās rakstot epastu uz: experimentalfilmriga@gmail.com
Dalības maksa: 50 EUR

Darbnīcu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome[ENG]


A two-day workshop will approach the principles of colour 16mm film trough a theoretical part as well as a practical hands-on part.We will discuss light, perception and characteristics of colour and more specifically the colour in motion picture colour film, negative, reversal and positive.

We will explore the characteristics of different motion picture colour films, how they react to different light conditions and how to use or misuse them, how to process and cross-process colour negative and reversal film by hand, in a simple and effective way.


Programme:

- Introduction to colour film material and its chemical aspects
- Demonstration of films
- Introduction to colour film chemistry and its various kinds
- Shooting with 16mm film
Introduction to 16mm film projector


Tomaž Burlin is a documentary and experimental filmmaker based in Paris, member of two of the oldest European independent artists-run filmlabs L'Etna and L'Abominable where he works and teaches film shooting and processing on a daily basis. His films have been represented in various international film festivals and events.


Limited amount of participants - 10 people
Participate by sending us an email to: experimentalfilmriga@gmail.com
Participation fee: 50 EUR

Workshop is supported by Latvian State Culture Capital Foundation and Riga City Council

Dzejas Frekvence
Dzejas Frekvence
bottom of page