top of page

Performance Night

13 August 2022, Latvia

SPECTRAL Final Performance

Spoguļu klintis, Cēsis

Baltic Analog Lab biedri

all-events-black-03.png

No 8. līdz 13. augustam Ruckas mākslas rezidencē notiks biedrības Baltic Analog Lab organizētā SPECTRAL/BAL Vasaras skola, kas veltīta paplašinātā kino (expanded cinema) mākslas praksei. Tajā pulcēsies mākslinieki no visas pasaules, nedēļu ilgā radošā procesā radot performatīvus audiovizuālus darbus, kas tiks prezentēti 13. augustā Cīrulīšu dabas takā pie Spoguļu klintīm.


Šogad vasaras skola notiek projekta SPECTRAL ietvaros, kas vieno sešas Eiropas analogā kino laboratorijas - WORM.Filmwerkplaats (Roterdama), Mire (Nante), Baltic Analog Lab (Rīga), LaborBerlin (Berlīne) Crater Lab (Barselona), Laia (Porto) - kuru biedri līdzdarbosies, pasniedzot dažādas ar paplašināto kino saistītas darbnīcas. Skolā piedalīsies 40 dalībnieki no Francijas, Argentīnas, Indijas, ASV, Čīles, Austrijas, Vācijas, Nīderlandes, Portugāles, Kanādas, Horvātijas, Brazīlijas, Meksikas, Spānijas u.c., pārstāvot 20 analogā kino laboratorijas.


Nedēļas garumā dalībnieki pievērsīsies Cēsu novadā esošajām Gaujas Nacionālā parka dabas vērtībām – Gaujas senlejai, klinšu iežiem, ūdeņiem un teritorijā esošajiem augiem, par kuriem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas ģeologu, biologu un dabas pētnieku vadībā. Vēlāk dalībnieki dalīsies divās komandās, no kurām viena radīs fotoķīmiskus un kinētiskus darbus, izmantojot rotējošus ārējos slēģus, savukārt otra komanda pievērsīsies skaņu ierakstīšanas un atskaņošanas tehnikām, kā arī to manuālai radīšanai uz 16mm filmas lentes, izmantojot optisko skaņuceliņu un kino projektoru.


Apmeklētāji aicināti ierasties noslēguma pasākumā Cīrulīšu dabas takā no plkst. 21:00.
Performanču sākums plkst. 22:00.


Ieeja bez maksas

Pasākumu finansē Radošā Eiropa un Valsts Kultūrkapitāla Fonds

SPECTRAL Final Performance
SPECTRAL Final Performance
bottom of page